Istnieje kilka powodów, dlaczego warto nurkować.


Każdy może znaleźć swoją inspirację. Jeśli jesteś ciekawy świata, lubisz podróżować i poznawać nowe miejsca, to nurkowanie Ci w tym pomoże.


Nurkowanie pozwala nam zobaczyć miejsca, do których inni nie mają dostępu. Wszak 71% naszej planety to woda, gdzie kryją się nie tylko piękne miejca czy fascynujące podwodne stworzenia, ale również historyczne wraki. Każdy z nas znajdzie tu coś ciekawego dla siebie, a wakacje już nigdy nie będą wyglądać tak samo!


Kolejną ważną rzeczą, jaką daje nam nurkowanie jest możliwość ciekawego i aktywnego spędzania czasu razem. W obecnych czasach, gdy jesteśmy zabiegani, dużo czasu spędzamy w pracy czy przed komputerem, bardzo ważne jest znalezienie czasu dla najbliższych. Rozpoczęcie kursu nurkowego wraz z bliską Ci osobą pozwalą na wspólne spędzanie czasu, doświadczanie niezwykłych chwil, dzielenie się nowymi przeżyciami i umiejętnościami oraz wzajemne motywowanie się do rozwoju i zacieśniania relacji.


Jednym z powodów jest poprawa kondycji fizycznej. Jak mówi znane powiedzenie "sport to zdrowie". Podczas nurkowania angażujemy do pracy inne mięśnie niż podczas codziennej aktywności. Nurkowanie pozwala spalić sporą ilość kalorii, a dzięki pracy płetwami wzmocnić mięśnie nóg.


Ponadto nurkowanie pozwala przełamać nasze wewnętrzne lęki i uczynić naszą psychikę mocniejszą.  Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego kursanta instruktor tworzy bezpieczne środowisko do stopniowego przełamywania naszych lęków, pozwala nam w naszym tempie zwiększyć poczucie komfortu pod wodą. Nurkowanie pozwala nam na odstresowanie się, gdyż wchodząc do wody przestajemy myśleć o codziennych problemach. Pod wodą skupiamy swoją uwagę i myśli na tym co jest tu i teraz, wyciszamy emocje, odprężamy się. Nurkowanie poprawia nasze samopoczucie. 


Zapewne zdarzyło Ci sie podczas pływania zalać wodą nos czy zakrztusić się. Podczas kursu nurkowego uczymy się, jak reagować w takich sytuacjach. Poznajemy podstawy i zasady ratownictwa, które sprawiają, że zarówno Ty i Twój partner nurkowy poczujecie się bezpieczniej pod wodą.


Nurkowanie to świetny sposób na poznawania nowych, często bardzo ciekawych i przepełnionych pasją ludzi. Wspólne podwodne doświadczenia zbliżają nas i pozwalają na nawiązanie bliskich przyjaźni, często trwających wiele lat. Nurkowanie to niekończące się tematy do rozmów, wymiana doświadczeń i wspólne, ciekawe spędzanie czasu.


Dla niektóryh nurkowanie to nie tylko pasja, ale również praca. Zdobycie uprawnień nurkowych może pomóc Ci dołączyć do służb mundurowych, np. straży pożarnej, policji czy wojska.


Każdy z nas w nurkowaniu znajduje coś dla siebie, coś co go urzeka czy fascynuje i z Tobą też tak będzie!


Dlatego też serdecznie zapraszamy Cię do rozpoczęcia tej fascynującej podróży wspólnie z nami !!!